Biokosmetika: Svěřte se přírodě.

Vezměte do rukou svůj oblíbený krém či šampon a podívejte se na jeho složení. Neříkají vám nic názvy, které jsou ve složení uvedeny? Ještě navíc některé výrazy nemůžete ani přečíst? Klasická kosmetika je plná chemie, která škodí nejen vaší pleti, ale také vlasům. Dejte raději přednost přírodní a biokosmetice, u níž se nemusíte bát, že by na vás útočily chemické látky.

Zatímco při nakupování potravin se ohlížíte na složení, hlídáte si vitamíny E, pravidelně polykáte tablety s Chlorellou, abyste detoxikovali organismus, ale v koupelnách používáte chemické přípravky, které vašemu organismu spíše škodí, než prospívají. Jeden takový přípravek může obsahovat až na 500 různých chemikálií, které si dávat na obličej. A proto je biokosmetika aktuálním tématem, o kterém byste se měli více dozvědět i vy. Velmi oblíbené je také kolostrum.

Kosmetické přípravky obsahují parabeny a konzervanty, díky nimž přípravek vydrží až tři roky bez mikrobů. Ale parabeny se nachází také v tkáních žen, které měly rakovinu prsu. Nebyl sice prokázán jejich přímý karcinogenní účinek, ale parabeny jsou schopny vyvolávat alergické reakce a podráždění. Šampony obsahují zase silikon, který dokáže vlasy vyhladit. Silikon dodává vlasům také jemnost, lesk a objem, ale narušuje jejich strukturu, a pak dochází k lámání vlasů. A vy pak začnete užívat vitamin B a další vitaminy, protože si myslíte, že lámání a padání vlasů je v důsledku nedostatku vitamínů.

Jestliže se chcete těmto přípravkům vyhnout, řešením je biokosmetika, která je vyrobena pouze z přírodních zdrojů. Ideální je, když má biokosmetika certifikát, protože tak zjistíte, zda suroviny pochází z ekologického zemědělství. Existuje celá řada společností, která využívá co nejvíce přírodních složek, a tak stačí vybrat si tu správnou. Velmi oblíbená je například kosmetika Saloos.

Sdílet článek