Co by žádná nevěsta neměla ve svůj svatební den postrádat?

Velký den – přesně tak se říká svatbě, na kterou mnohé nevěsty čekají celý život. Zatímco v některých případech už mají všechno nachystané a připravené půl roku předem, jindy se přípravy táhnou až do posledního dne. Abyste však nepostrádali ve svůj velký den všechno, co taková nevěsta na svatbě má mít, pojďme si nejzákladnější věci hezky odškrtnout položku po položce.

bride

Svatební a popůlnoční šaty

Zpravidla jsou bílé, ale nemusí tomu nutně tak být. Svatební šaty jsou klíčovým prvkem celého svatebního dne a nevěsta je v nich na první pohled rozeznatelná, nepřehlédnutelná. Každá nevěsta se v těchto šatech musí cítit dokonale, doslova jako princezna. Ale je na každé, jestli se rozhodne pro upnutou alternativu nebo dá přednost honosnému modelu, který bude zaplaven nejrůznějšími aplikacemi. 

Zapomínat by se rozhodně nemělo ani na popůlnoční šaty pro nevěstu, které se nahazují hned po hlavních programu. Nevěsta v nich zpravidla protancuje celý zbytek večera.

Svatební kytice do rukou nevěsty

Kromě šatů by nevěsta neměla postrádat ani úchvatnou svatební kytici, která je s ní při obřadu, také při focení a následně až do momentu, kdy se aktivně vyhazuje do kruhu svobodných dam. 

Kytici si zpravidla vybírá nevěsta sama, ale musí samozřejmě ladit ke zbytku svatební výzdoby. Velmi často to dochází do bodu, kdy se od svatební kytice odvíjí zbytek svatební výzdoby.

Šperky, i na ně dojde

Žádná nevěsta by ve svůj svatební den neměla postrádat ani šperky. Kromě těch, které si přidáte ke svému svatebnímu outfitu, potřebujete také zásnubní prsteny. Ty se zpravidla vybírají společně s budoucím manželem, ale nemusí tomu nutně tak být. 

Zásnubní prsteny se následně nosí zpravidla na prsteníčku, ale existují i výjimky, kdy se nosí na prostředníčku levné ruky. Častější je, že se na prostředníčku po svatebním obřadu nosí zásnubní prstýnek, kterých se ženy nechtějí vzdát.

Sdílet článek