Existuje vůbec auto, které pobere tři dětské autosedačky najednou?

Máte děti? A co když se vám právě narodil třetí potomek. Možná si lámete hlavu s tím, jak tři děti pohodlně odvést v dětské sedačce. V tomto případě vaše nynější auto tento požadavek nesplní a je potřeba, abyste si pořídili nový vůz. Pokud nevíte kde, je nejlepší navštívit vám blízký autobazar. V tomto článku se dozvíte, které vozy bez problémů uvezou tři děti v autosedačce najednou. Aut, do kterých by se vešly tři dětské autosedačky najednou, je opravdu málo. Musíte po takových modelech vozů pátrat. I přesto, že většina vozů je určena pro pět pasažérů, umístit do nich dětské autosedačky je opravdu oříšek a pokud se i vejdou, není děti příliš pohodlné.

Mezi tyto modely, kde je dostatek místa pro všechny tři autosedačky najednou, patří především ty z kategorie MPV, případně osobní verze jako je například Citroen Jumpy. Ideálním vozem, který má samostatné sedadla, je třeba Citroen Grand C4 Picasso. U těchto vozů je výhodou též skvělá přístupnost zámků bezpečnostních pásů. Tyto pásy si děti také dokáží odepnout samy, což je pro hodně dětí důležité.

Tři dětské autosedačky dostanete také do modelů auto jako je například Ford Mondeo, Škoda Rapid, či Toyota Auris. V těchto vozech můžete tři děti přepravovat na kratší vzdálenost. Ještě něco ze zákonů. Jestliže v autě není bezpečnostní pás, ani dětská autosedačka, nesmíte v něm převážet dítě mladší tří let.

 

 

Sdílet článek