Jak postupovat při výběru kočárku

Je celkem jedno, zda čekáte miminko, či chcete vašemu dítěti koupit nový kočárek. Hlavní je, vybrat ten správný kočárek. Možná se ztrácíte v nabídce kočárků a přestáváte se v tom orientovat. V tomto článku vám poradíme několik tipů, jak dítěti vybrat ten nejlepší kočárek. Než budete kupovat kočárek, měli byste si promyslet, jaký vlastně chcete, zda to bude sporťák nebo golfky a také byste měli vzít v úvahu věk, hmotnost a výšku dítěte. Na delší výlety, či dovolenou můžete dítěti pořídit vhodnou cestovní postýlku. Cestovní postýlka je v tomto směru ideální. Kočárky se rozlišují podle hloubky – hluboké kočárky jsou pro miminka, sportovní ty pro batolata a větší děti. Sporťáky jsou ideální,pokud rádi podnikáte výlety v přírodě.

Jestliže dáváte přednost dlouhým výletům je sporťák pro vás a vaše dítě to pravé. Na procházky městem a na menší vzdálenost jsou vhodné golfky. K dostání jsou také kombinované kočárky. Takový kočárek má sportovní sedák i hlubokou korbu. Můžete tak na ni připevnit autosedačku.

Čtěte také: Cestovní postýlka: Kdy ji využijete a proč ji koupit?

Nesmíme také zapomenout ani na velikost a hmotnost kočárku. Zkuste si kočárek zvednout nebo to, jak se vám bude skládat a zda se vám vejde například do kufru auta. Také přemýšlejte, kde v domě budete mít kočárek uskladněný. Vyzkoušejte si také co nejvíce kočárků a všechny věci na kočárku. Měli byste získat co nejvíce informací.

Čtěte také: Jak zabavit dítě?

 

Sdílet článek