Jak se zbavit třepení nehtů

Krásné nehty jsou jedinečným doplňkem každé ženy, o které se s velkou pečlivostí a pravidelností starají. Co když ale se nehty začnou nepěkně lámat a třepit?

Základem je potrava

Pokud vaše tělo není dostatečně vyživováno všemi potřebnými látkami, jako první se to odrazí na kvalitě vlasů, pleti a nehtů. Doplňte proto potřebné minerály a výživné látky jako je hořčík, zinek nebo selen. Zvyšte také příjem potravin bohaté na obsah vápníku, železa, vitaminu D a vitaminů skupiny B.

Potřebné věcičky

Neváhejte na roztřepené nehty použít nehty a zbavte se jich tímto způsobem. Případně je jednosměrně zapilujte a použijte zpevňovací lak na nehty. Nemusíte mít strach, že pokud budete mít krátké nehty nebudou tak pěkné. Opak je pravdou na krátké nehty můžete použít různé krásné samolepky na nehty a takto si ozdobit nehty.

Krémy a oleje

Skočte do své kuchyně třeba pro mandlový olej, který večer aplikujte na nehty, zabalte do bavlněných rukavic a nechte přes noc odpočívat. Po probuzení budete mít jemnou a vláčnou pokožku rukou a vaše nehty budou pevnější, vyživené a pružné. Vysušení nehtů také zabráníte, když je budete alespoň dvakrát denně krémovat a promazávat.

Sdílet článek