Jak sundat gelové nehty

Uvažujete vy nebo třeba vaše kamarádka, jak jak odstranit gelové nehty a nepoškodit přitom ty přírodní? Je důležité být velmi opatrný, jinak se můžou přírodní nehty poškodit. Zde je několik rad, co dělat, pokud chcete gelové nehty šetrně odstranit.

Důvod k odstranění gelových nehtů

Jestli se vám gelové nehty přestaly líbit, nejste spokojená s jejich provedením, nelíbí se vám jejich vzhled nebo chcete vaše přírodní nehty regenerovat, či ať je důvod jakýkoli jiný, gelové nehty lze odstranit. Jednoduché a snadné to ovšem není.

Takže, jaký je tedy postup k odstranění nehtů? Jde to doma nebo je lepší jít ke specialistovi? Je toto odstranění bolestivé?

Nehtové studio – jistota

I když modelujete gelové nehty doma, je moudřejší jít do salónů poradit se s odborníkem. Hlavně to doporučujeme v případě, že to už s odstraněním myslíte opravdu vážně. Tam vám ukáží, jak na to, aby to bylo šetrně a dobře provedeno. Důležité je vědět, že se gelové nehty nesundávají, ale zbrušují. U akrylových nehtů je to např. jiné, protože je můžete sundat i acetonovým rozpouštědlem. Aceton je ovšem chemikálie, která vaše přírodní nehty poškozuje! Proto v tomto případě určitě doporučujeme nechat je odrůst a zbrušovat.

Buďte opatrní

O své nehty můžete snadno přijít. Pokud byste si chtěli vše udělat doma bez předchozích znalostí a nehet např. oloupávat nebo strhávat, mohli byste snadno strhnou celý nehet nebo poškodit nehtové lůžko. Obnova nehtu by pak trvala velmi dlouho. Pamatujte, že nehty jsou pod akrylem nebo gelem méně pevné a odolné.

Gelové nehty a jejich odstranění doma

Nejdůležitější je trpělivost. Nehty zkracujte a nechejte je, aby přirozeně odrostli. Postupně je opilujte. Používejte pouze pilník. Kleštičky můžou konce roztřepit. Odrostky, které se objeví, ošetřujte výživnými, zpevňujícími a regeneračními přípravky. Pro nehty např. existují doplňky stravy s řasou chlorella, která obsahuje velké množství prospěšných látek.

Připravte se, že regenerace nehtů bude trvat několik týdnů nebo i měsíců než budou zase pevné. Péče je zásadní.

Sdílet článek