Jak vidí Vánoce chlapi?

Nedávno jsem se setkala se stupnicí, která seřazovala deset nejčastější stresující faktory u mužů. První příčku zaujala smrt drahé osoby a poslední místo obsadil před nosem ujetý vlak. A na jakém místě se usadily Vánoce? Na děsivém pátém stupni. Proč jsou Vánoce pro muže stresující? Kde se ztratilo kouzlo klidných a odpočinkových svátku?

Právě vánoční období odhalí rodinné problémy, které přes rok zastiňuje pracovní vytížení. O Vánocích si muži uvědomují, jak moc jsou osamělí, jak jim není opětována láska blízkých a podobně. Muži se tak rádi uzavírají a vánoční svátky, které mají být klidné a v strávené v rodinném kruhu, tráví raději v hernách, restauracích či se účastní kulturních a sportovních akcí. Tyto zážitky však k vánoční atmosféře rozhodně nepatří. Vytvořte si doma příjemné prostředí pro vánoční svátky a ukažte muži, že ho opravdu milujete.

Snažíte se stihnout vše zbytečné

Muži jsou často vystresováni z vás, protože chcete stihnout vše, co ani dělat nemusíte. Vánoce nejsou proto, abyste musela dělat několikadenní vánoční úklid, péct velké množství cukroví, které se stejně ani nezkonzumuje, prát záclony, umývat okna a podobně. Nebuďte nervózní, pak nebude nervózní ani váš partner a svátky si užijete v poklidu.

Reklamy lákají na nákupy

Vánoce jsou také obdobím, kdy lidé vyráží do obchodů, tráví tam spoustu hodin a vybírají dárky pro své blízké. Ale proč? Muže otravuje neustálé běhání v přeplněných obchodech. Vyberte dárek pro ženu i pro muže snadno a rychle. Sedněte si doma k počítači, najděte si na internetu tipy na dárky, nikam nechoďte, objednejte dárky z internetu a ušetříte si čas, své a partnerovi nervy.

V obchodech lákají reklamy na slevové akce, které jsou podle prodejců tak výrazné, že je nemůžete opomenout. Pak si ale sednete k počítači a zjistíte, že jste za peníze mohli koupit mnohem lepší a záživnější dárek než jste koupili. Elektronika, oblečení, kolostrum jako doplněk stravy, parfémy a módní doplňky už nejsou jako dárky „in“.

Váš partner ocení, že nemusíte nikam chodit a vybírat dárky můžete spolu. Nestresujte svého muže svým hektickým přístupem k Vánocům. Buďte klidná a vytvořte si skvělou vánoční atmosféru.

Sdílet článek