Jak vybrat oblečení pro novorozence?

Každá těhotná žena se těší na své očekávané miminko a už od začátku těhotenství pokukuje po malých a roztomilých oblečkách. Patříte-li mezi budoucí maminky a máte-li ráda nakupování, pak pro vás i nakupování dětského oblečení bude jedna radost. Ale při výběru oblečení pro nejmenší miminka byste se měli řídit několika pravidly, na které se podrobněji podíváme v dnešním článku.

V prvních týdnech malé miminko roste, a tak byste neměla přeplňovat šatník těmi nejmenšími velikostmi. Dokonce se některá miminka rodí větší, a tak jim padne ihned po narození velikost větší, než je minimální (ta je 56). Ideální je během těhotenství do šatníku střádat oblečení ve velikostech 56, 62 a podle potřeb potom kojenecké oblečení pro svou ratolest přikoupíte.

Kojenecké oblečení by mělo být nejen vzhledově pěkné, ale také praktické. Jelikož budete miminko neustále svlékat a převlékat, měli byste zvolit oblečení, které se dobře svléká. Střihy by měly být praktické a snadné k oblékání. Velmi oblíbené jsou například dupačky, které se rozepínají v rozkroku, a tak je snadné přebalování. Ale s takovým zapínáním zvolte nejen dupačky, ale například i pyžámka.

Další vlastností, na kterou byste se měli při výběru kojeneckého oblečení dívat, je materiál. Je vhodné kupovat kojenecké oblečení, které je vyrobeno z přírodního materiálu, například z bavlny či froté. Nekupujte v žádném případě oblečení ze syntetických materiálů, protože takové oblečení by nebylo pro miminko pohodlné. Při praní se dívejte, jaké jsou povolené maximální teploty, protože některé oblečení je možné prát pouze na 30 °C.

Myslete i na jeho zdraví

Kromě toho, že vaše miminko bude potřebovat kvalitní oblečení, bude potřebovat i vitamíny a živiny, které jsou pro vývoj dítěte velmi důležité. Jestliže nemůžete kojit, měli byste svému dítěti dopřát kolostrum, které nahradí kolostrum, jež je obsažené v mateřském mléce ihned po narození dítěte. Udělejte pro své miminko maximum a kupte mu nejen kvalitní oblečení, ale i doplňky stravy.

Sdílet článek