Jakými řidičkami jsou ženy a jakými řidiči jsou muži?

V naší zemi řídí 6 z deseti dospělých. Jak tomu bývá i u dalších zemí, je to i tu – i v naší zemi můžeme častěji za volantem uvidět spíše muže než ženy. Dámy řídí v průměru asi čtyři z deseti aut. Jak a proč vlastně ženy řídí? Hodně žen považuje vozidlo za velmi příjemný a pohodlný způsob a hlavně rychlý způsob dopravy. Dostanou se kam potřebují – zavést děti do kroužků, nakoupit, ke kadeřníkovi atd. Muži souhlasí s pohodlím, ale zároveň při jízdě také často odpočívají. Řízení si užívá i polovina žen. Ostatní ženy se cítí při řízení vozu ve stresu a pod tlakem, hlavně ve městech. Pánové hodně věří ve své řidičské dovednosti spíše než ženy. Pokud se nyní rozhodujete, kde pořídit nový nebo jiný vůz, můžete zavítat do některých z autobazarů.

Věřili byste tomu? Každý druhý pán si myslí, že jsou muži jsou lepšími šoféry než ženy a každá pátá dáma s nimi souhlasí. Zajímavé. Ovšem více než polovina žen se domnívá, že za volantem se chovají a řídí bezpečněji než jejich mužské protějšky. A každý třetí muž jim v tomto ohledu dává za pravdu. Obecně je známo,že ženy pečlivě jezdí ve svých autech, ať se jedná například o Toyotu, BMW nebo Ford Mondeo, podle dopravních předpisů nebo je spíše vědomě neporušují.

Mezi muži a ženami v řízení panuje určitá shoda. Dochází k ní v případě, když dojde na debatu o stavu na našich cestách. Přes devadesát procent mužů a žen si myslí, že situace na našich silnicích není příliš příznivá.

Jestliže uvažujete o koupi auta a nemáte dostatek financí nebo vám nějaká část chybí, pomůže vám například seriózní a výhodná půjčka na auto bez ručení.

Sdílet článek