Možnosti aplikace gelových nehtů

V dnešní době se mnoha ženám líbí dlouhé atraktivní nehty, a proto si v tomto článku popíšeme, co je potřeba k aplikaci gelových nehtů, jaký je postup při tvorbě a též si vysvětlíme možné problémy.

Co je potřebné k aplikaci gelových nehtů?

K vytvoření gelových nehtů je nutné mít nejdříve pilník, kterým zkrátíme původní nehty. Následně bychom měli mít po ruce odmašťovač, který se použije na naše přírodní nehty. Dalším podstatným prvkem jsou šablony nových nehtů.

Pak následují potřebné věci jako lepidlo, modelovací gel a podkladový gel, které použijeme k přilepení šablon. Následně potřebujeme UV lampy, laky na nehty a štětce, nebo také můžeme použít i kamínky podle libosti.

Jaký je postup při aplikaci gelových nehtů?

Nejdříve celá aplikace spočívá v úpravách přírodních nehtů – to znamená, že bychom měli nehty zastřihnout a upravit. Následně kůžičku u nehtu jemně zatlačme. Jsou dva postupy při aplikaci. První postup je takový, že pokud budeme aplikovat gel přímo na přírodní nehet, tak musí být odmaštěn pomoci odmašťovače přírodních nehtů.

Druhý postup se spíše používá u nehtů, které nejsou dostatečně vzrostlé. Přilepíme si tedy nové nehty. Ještě před lepením ale musíme dbát na velikost nehtu. Na okraj nového nehtu dáme lepidlo a následně nehet nalepíme. Pokud nám lepidlo přesahuje, tak ho otřeme. Pak si po tomto procesu nehet zastřihneme do námi požadované délky.

Až doteď jsme gel nepoužili. Nyní ale nastává situace, kdy gel použít musíme, a to způsobem, že průhledný gel dáme přímo na nehet a po celé jeho délce a nakonec položíme ruku pod UV lampu, aby gel lépe zasýchal a zapekl se.

Jaké můžou být problémy s nehty

Několik problémů se vždycky může naskytnout. Třeba bychom si měli dávat pozor, abychom nehet zbytečně netlačili směrem ke kůži, jinak hrozí, že se zlomí. Další komplikací bývá trvanlivost umělého nehtu. Může se stát, že se nehet najednou odlepí nebo sám oddělá – to může být dáno počasím nebo způsobem nalepení.

Věříme, že při tvorbě gelových nehtů budete pečlivý a aplikace a vzhled se dobře podaří.

Sdílet článek