Naučte se konečně cizí jazyk!

Připadá vám, že se nedokážete ani po letech domluvit anglicky, německy, rusky či polsky? Chcete se dívat na zahraniční filmy v jejich jazyce, ale nerozumíte jim? Nechcete se už na dovolené v zahraničí domlouvat rukama a nohama? Pak vám rádi poradíme, jak se konečně naučit pořádně cizí jazyk.

Učíte se cizí jazyk už od páté třídy, dokonce jste z něj odmaturovali, ale ani přesto nedokážete srozumitelně mluvit v zahraničí? Určitě to znáte taky. Jdete na dovolené na večeři do restaurace a objednáváte si ukazováním jídla prstem v jídelníčku. U filmů musíte stíhat české titulky a podobně. Myslíte si, že prostě a jednoduše nemáte talent na učení cizích jazyků? Jste na omylu. Talent na naučení jednoho jazyku nepotřebujete, ten musí mít pouze polygloti, kteří chtějí mluvit desítky jazyků. Můžete se naučit anglicky, německy, polsky i rusky snadno, stačí vědět, jak na to.

Neexistují žádné zázračné metody

Neexistuje žádný speciální trychtýř, který by vám cizí jazyk nalil do hlavy. Musíte se prostě učit, a to hned několikrát týdně. Nestačí navštěvovat například kurzy ruštiny pouze jednou týdně, ale musíte se jazyku věnovat více, pak uvidíte po několika měsících velké pokroky. Každému vyhovuje jiný typ vzdělávání a rozhodujícím faktorem při výběru jsou hlavně finance. Chcete-li soukromého lektora, musíte počítat s cenou i 200 Kč za hodinu, v Praze se cena pohybuje až kolem 300 Kč za hodinu. Ale výhodou soukromého lektora je, že se přizpůsobí vašemu volnému času.

Další variantou jsou jazykové kurzy, kde bývá na hodině více studentů. Buď si vyberete intenzivní variantu výuky, která probíhá v několika dnech za týden. Ceny se různí, ale bývají zpravidla v řádech stovek až tisíců korun. Například jazyková škola Ostrava nabízí kurzy od 5 000 Kč za semestr. Ale v České republice existuje spousta jazykových škol, které se cenami liší. Některé ceny odlišují na základě jazyka, jiné zase na základě úrovně a podobně.

Jsou i jazykové školy, které nabízí možnost online výuky. Můžete se tedy v klidu učit doma, kdy jen budete chtít. Ale naučit se jazyk jako samouk či pomocí učebnice není zas tak vhodné, protože si sami nedokážete opravit gramatiku, výslovnost a podobně.

Pořiďte si kamaráda na dopisování

Zpestřit si můžete výuku také tím, že si najdete kamaráda v zahraničí na dopisování. Můžete tak poznat jeho psaní text a zpozorovat, jak se co píše u nich. Navíc si touto cestou výuku skvěle zpestříte. Pokud byste si zezačátku nevěděli rady s překladem dopisu, můžete využít služeb mnoha jazykových škol, které nabízí překlady do polštiny, angličtiny, ruštiny, němčiny a podobně. Lektor vám opraví vaše chyby v překladu a příště se jim vyvarujete.

Věnujte se učení jazyku několikrát týdně a brzy uvidíte výsledky. Kromě toho, že se budete učit v kurzech, se učte také doma.

Sdílet článek