Nejlepší lokality na pronájem bytů v Praze

Ráda byste se přestěhovala do nového bytu, osamostatnila se a začala žít nový život? Očarovala vás Praha a právě zde byste se ráda na nějaký čas usadila? Zatím přemýšlíte spíše pouze o pronájmu, nevíte, co vám nový život přinese, proto se nechcete pouštět do složitějších a finančně náročnějších variant? Pronájem bytu je v této fázi života jistě rozumným rozhodnutím. Jste sama, bez dětí, nevíte, co dále, proč tedy nezkusit bydlet v Praze v podstatě bez závazně? Jestliže budete shánět pronájem, jistě by vás mohlo zajímat, která lokalita v Praze by pro vás byla ideální.

Jakmile si budete hledat nové bydlení v Praze, je vám jistě jasné, že Praha je natolik obrovská a různorodá, že je potřeba se předem informovat, která část hlavního města vám bude vyhovovat. Někomu vadí, to co druhý miluje a naopak. Až si budete hledat pronájem, ať už na vlastní pěst nebo přes realitní kancelář, vždy se zajímejte nejen o samotný byt, ale i o okolí a lokalitu. Pojďme si říci, co by měla mít výborná lokalita:

  • perfektní dopravní dostupnost jak MHD, tak autem,
  • občanskou vybavenost v místě – nejen obchody a restaurace, ale také školy, školky, lékařskou péči, kulturní a sportovní zařízení apod.,
  • v docházkové vzdálenosti tzv. komerční zónu. To znamená, že byste to měla mít kousek do obchodu s potravinami a zbožím denní potřeby, případně nějaké služby,
  • bezpečnost lokality,
  • prostory pro relaxaci a odpočinek – parky, zahrady, odpočinkové zóny u domu, ideálně další příroda, jako jsou řeky, jezera, lesíky apod.

Mezi lukrativní lokality se řadí Vinohrady, Staré Město, Břevnov, Bubeneč, Strahov, Vyšehrad, Ořechovka, Hřebenky, Žižkov, Letná, ale i další. Těžko říct, která lokalita bude konkrétně vyhovovat vám. Často si můžete udělat největší obrázek až po osobním navštívení dané lokality. Poté můžete zhodnotit pro a proti s vašimi prioritami. Ideální, když se vám bude líbit více městských částí a konečné rozhodnutí bude záležet na konkrétním bytu. Budete mít o něco širší výběr z nabídek bytů k pronájmu. Budete se moci vybrat, zda zvolit kupříkladu pronájem bytu na Žižkově, ve Starém Městě apod. nebo jsou mnohem hezčí byty na Vyšehradě či někde jinde.

Co tedy dodat na závěr? Víte, jak by měla vypadat ideální lokalita, myslete do budoucna a popřemýšlejte, co budete potřebovat. Také víte, jaké priority a přání máte vy sama. Sepište si výhody a nevýhody možností, které se vám nabízí, poraďte se s realitní kanceláří, jistě vyberete nový domov, kde se vám bude líbit. V žádném případě nic nepodceňte a dejte výběru čas.

Sdílet článek