Nová manželská postel? Záleží na její velikosti!

Rozhodla jste se pro rekonstrukci své ložnice? Pak byste měla vědět, že v ložnici by měly panovat spíše studené barvy (modrá a zelená) a na oknech by neměly chybět žaluzie či závěsy.  Ale dominantním prvkem ložnice je samozřejmě postel. Jak vybrat manželskou postel, abyste se v ní dobře vyspala?

Důležitým parametrem při výběru manželské postele je její rozměr. Měla by být o 30 centimetrů delší než vy, nebo váš partner. Abyste se dobře a kvalitně vyspala, potřebujete asi 90 centimetrů pro sebe, takže je ideální, aby manželská postel měla minimálně 180 centimetrů.

Při výběru manželské postele se ohlížejte ale i na prostorové možnosti vaší ložnice. Dnes jsou na trhu k dostání manželské postele o šířce 140 centimetrů, které jsou ideální do menších ložnic. Ale pamatujte, že čím širší je postel, tím lépe se vám bude spát. Nedostatek prostoru, například v jednopokojových bytech, řeší rozkládací postele, které můžete ve dne využívat jako pohovku, v noci jako pohodlné lůžko.

Na kvalitě velmi záleží

Trh je rozmanitý. Působí na něm spousta výrobců manželských postelí. Liší se hlavně materiálem – dřevo, kov, čalounění, nebo jejich kombinace. Hledáte-li kvalitu, pak je pro vás vhodná manželská postel z masivu. Preferujete-li nadčasovost, uspokojí vás zase kovové postele. Při výběru manželské postele byste se neměla ohlížet na cenu, na prvním místě by měla být hlavně kvalita. Investice do postele je dlouhodobá, a tak se určitě vyplatí.

Potřebujete-li do své ložnice postel atypických rozměrů, můžete si ji nechat vyrobit na míru. Asociace českých nábytkářů nabízí spoustu řemeslníků, kteří vám rádi navrhnou a zároveň vyrobí originální postel podle vašich představ.

Nezapomínejte na matrace

Důležitou roli v kvalitě spánku hrají také matrace. Specialisté doporučují do manželských postelí raději dvě matrace, než jednu velkou matraci. Vy přece jen potřebujete jinou tuhost matrace, než váš partner. Velmi oblíbené jsou taštičkové matrace, které jsou na trhu teprve chvíli. Jedná se v podstatě o variantu matrace pružinové s tím rozdílem, že každá pružina je všita do speciální taštičky. Taštičkové matrace tak mohou nabídnout různou tuhost v jednotlivých zónách.

Zkombinujte kvalitní matraci s kvalitní manželskou postelí a dopřejte si ničím nerušený spánek.

Sdílet článek