Podlahy v domácnosti

Interiér každého domu je třeba vybavit podlahami. Ty jsou jakýmsi základem všeho. Každý člověk, který přijde na návštěvu, si určitě podlahy všimne. V současnosti je možné si vybírat obrovské množství druhů podlah. Jakýsi základ představují klasické plovoucí podlahy, které se kladou zejména do interiéru obývacího pokoje.

Není divu, obývací pokoj je sice poměrně frekventovanou místností, nicméně nedochází zde k častým pádům různého vybavení ze stolu anebo k přítomnosti vody. Do kuchyně je určitě lepší nechat si položit dlažbu. Alespoň kolem kuchyňské linky je tato volba jednoznačná. V kuchyni dochází k velmi častým pádům kuchyňského vybavení na zem, která by byla v případě použití jiného brzy zničená. Linoleum zcela jistě není schopno vydržet pád ostrých nožů anebo vidliček.

Linoleum je ovšem mnohem teplejší, než je tomu u dlažby. Pod tu je ideální dát podlahové topení, což je ovšem zase z finančního pohledu mnohem náročnější. Klasikou byly v minulosti také celoplošné koberce, které pokrývaly prakticky celý prostor jednotlivých místností. Dnes se již nakupují v podstatě jen kusové koberce. Celoplošné koberce nejsou až tak moderní volbou a také se v nich hromadí prach a různé nepříjemné mikroorganismy.

Sdílet článek