Proč byste v těhotenství neměla kouřit

Doktoři po celém světě denně pomáhají spoustu ženám s rizikovým těhotenstvím si splnit sen a porodit zdravé miminko. Ovšem, existuje situace, kdy veškerá starost lékařů může přijít nazmar. Kdy tomu tak je? Je tomu v případě, když žena během těhotenství kouří. A celkově o nepříznivých dopadech, které mají na dítě škodlivé látky z cigaretového kouře, se ví již dlouho. Pokud jako maminka kouříte, možná byste si měla přečíst následující článek.

V takovém případě svému děťátku škodíte. Hrozí vám předčasný porod, nízká porodní hmotnost miminka, vývojové vady nebo dokonce narození mrtvého dítěte a takto by šlo ještě dále pokračovat.

Čtěte také: Kouření a těhotenství? Rozhodně ne!

Ještě si něco řekneme více o kouři z cigaret. Jak je cigaretový kouř nebezpečný? Obsahuje přes 400 chemikálií, z kterých jsou některé opravdu nebezpečné. Jedná se o kyanid, olovo a minimálně 60 rakovinotvorných látek. Během kouření se tak toxické látky dostávají do oběhu krve – tedy zdroje kyslíku a živin pro nenarozené miminko.

Čtěte také: Maminky, víte, jak vybírat kojenecké oblečení?

Vy máte jako rodiče v rukou zdraví vašeho dítěte. Máte tedy velikou příležitost. Svému děťátku můžete přinést do života příjemný dárek. Tedy to, že se svého zlozvyku kouření zbavíte. Čím dříve to uděláte, tím lépe. V nejideálnějším případě byste měla přestat s kouřením ještě před těhotenstvím. V takovým případě máte daleko větší šanci, že snadno otěhotníte. A pokud skončíte s kouřením před těhotenstvím, můžete tak věnovat čas daleko příjemnějším věcem, mezi které patří například pořizování věcí pro vaše miminko, jako je oblečení, zavinovačka nebo přebalovací podložka, spíše, než zbavování se závislosti na kouření. Nemyslíte?

 

Sdílet článek