Proč pořizovat přebalovací pult a k čemu nám slouží?

Máme investovat do přebalovacího koutku, nebo nemáme? Bude to dobrý nákup nebo nám vystačí přebalovat miminko na posteli či jinde? Některé rodiny si mohou dovolit přebalovací pulty a jiné věci, jiné na to bohužel nemají peníze. Přebalovací podložka  a přebalovací pult nám slouží k tomu, abychom mohli přebalovat dítě v té lepší úrovni. Na vrchu je podložka, která by měla být lehce smývatelná když se ušpiní.

Maminky ocení pulty, které jsou vyšší v místech vašich rukou.  Miminko se Vám při této výšce dobře přebaluje a nebolí Vás přitom páteř. Také je výhodou, že pult má různé šuplíky, koše či jiné úložné prostory, kde můžete dát věci potřebné při přebalování, abyste je měla při ruce a nemusela od miminka odcházet.

Přebalovací pulty nejsou tak důležité pomůcky v domácnosti, které musí mít každá rodina. Jestliže na přebalovací pult nemáte peníze, nelamte si hlavu. Můžete totiž přebalovat v pohodě i na posteli nebo stole. Přebalovací pult je sice pohodlnější a luxusnější pro Vaše dítě, každopádně to není tak nezbytné. Při přebalování dítěte, ať už je to na přebalovacím pultu či posteli je důležité, abyste dbali na jeho bezpečnost.

Nikdy neodcházejte od dítěte, když je položeno na přebalovacím pultě, aby nespadlo. Vždy dítě pro jistotu přidržujte rukou. Přebalovací podložka by měla mít, když už si ji pořizujete tedy zvýšené okraje, tím pádem bude chránit Vaše miminko, aby nespadlo.

 

 

Sdílet článek