Kam na výlet v Moravském krasu? Uniknout vaší pozornosti nesmí propast Macocha

Máte děti školou povinné a přemýšlíte, kam je vzít na výlet, aby to bylo pro ně zábavné a poučné zároveň? Jeden nápad pro vás by tu byl. Navštivte Moravský kras, který se nachází severovýchodně od Brna a nabízí široké spektrum krasových jevů. Děti se zde určitě nudit nebudou.

ubytování Moravský kras

Punkevní jeskyně

Moravský kras je součástí Drahanské vrchoviny. Protéká jím Punkva, Křtinský potok a Říčka. Po Punkvě se dokonce můžete svézt na elektrických lodičkách, a to v Punkevních jeskyních, které patří k nejnavštěvovanějším v Moravském krasu. Je to zážitek vidět propast Macochu, hlubokou 138,5 metru, z jejího dna při projížďce po podzemní říčce Punkvě. Slabší povahy se možná budou bát, když se do propasti podívají shora z vyhlídkových můstků. Tam je možné se dostat kabinkovou lanovkou, což je dalším atraktivním zážitkem.

Vyhraďte si na návštěvu Moravského krasu dostatek času

Krasové jeskyně jsou natolik zajímavým územím, že je škoda je hned opustit. Klidně si tu najdete ubytování. Moravský kras za to stojí. Jeskyní je tu totiž hned několik – Kateřinská, Balcarka, Sloupsko-šošůvské, Výpustek. Některé v dávné minulosti sloužily jako obydlí pravěkému člověku a zvířeně. Nejdelším jeskynním systémem v České republice je Amatérská jeskyně, která, když ji spojíte s Punkevními jeskyněmi, měří dohromady úctyhodných 35,5 kilometru.

Do Moravského krasu klidně i na týdenní pobyt

V Moravském krasu se nudit rozhodně nebudete. Je to vhodným místem i pro letní dovolenou, ke které vám vhodné místo k ubytování poskytnou chaty. Moravský kras je totiž ideální projít celý, a to buď pěšky, nebo také na kole. Vaší pozornosti by nemělo uniknou Rudické propadání a Býčí skála, opředená tajemstvím, které je druhým nejdelším jeskynním systémem v tuzemsku s délkou 12,3 kilometru.

Sdílet článek