Chcete-li mít svůj chrup v pořádku, neměli byste podceňovat pravidelnou preventivní prohlídku u svého zubaře. Každý zubař chce předcházet zdravotním komplikacím u svých pacientů, a tak klade prioritu na prevenci. Ale prevencí se nemyslí pouze prohlídka u zubního lékaře, ale také kvalitně prováděná domácí i profesionální ústní hygiena. V dnešním článku se podíváme, co je dentální hygiena a jak se provádí.
Hlavním cílem dentální hygieny je eliminace vzniku problémů v dutině ústní. Touto cestou se zubař snaží zajistit dlouhodobé zubní zdraví. O dentální hygienu se stará specializovaný pracovník zvaný dentální hygienista, který má za úkol správně pečovat o vaše zuby. Každá kvalitní stomatologicka klinika dentální hygienu nabízí.
Touto cestou můžete předcházet zubním kazům a onemocněním dásní, jako je například parodontóza. Dentální hygienistku byste měli navštěvovat alespoň jednou za půl roku. Poslechněte její rady a řiďte se jimi, jedině tak docílíte zdravého chrupu.
Co dělá dentální hygienistka?
Jejím úkolem je provádět profesionální ošetření dutiny ústní. Během ošetření dochází k odstranění zubního plaku, kamene a také pigmentací, které se na zubech objevují. Hygienistka má za úkol naučit vás, jak provádět kvalitní domácí hygienu. Čištění zubů by mělo být totiž šetrné, ale zároveň efektivní. Také vám doporučí vhodné pomůcky, se kterými budete domácí hygienu provádět.
Jak probíhá dentální hygiena?
Pokud chcete mít krásné zoubky, je dobré chodit na dentální hygienu. Ošetření se provádí tak, že se nejprve stanoví mikrobiologické vyšetření. Na základě výsledků je stanovena další případná léčba. Tyto testy ukazují, zda netrpíte některým onemocněním chrupu. Dentální hygienistka následně odstraní zubní kamen a pigment, zubní plak a také vás seznámí s metodami čištění, které budete provádět doma.
Jestliže chcete mít své zuby, nehty a celkově zdraví v pořádku, neměli byste opomínat ani vitamíny a doplňky stravy. Kolagen je přípravek, který slouží pro podporu nehtů, vlasů, pokožky a také zubů. Myslete na své zdraví.