Co je to colostrum?

Colostrum – mnoho lidí se ptá, co to vlastně pojem colostrum znamená a význam tohoto pojmu. Vám v následujícím článku přiblížíme. Určitě každý z nás chce být zdravý a nechce trpět nemocemi. Vždyť bakterie a viry jsou všude kolem nás. S těmito problémy pro naše tělo se musíme vypořádávat a nesmíme být také k nim lhostejní. Například stres, nepravidelná strava, únava nebo časté změny počasí způsobují nemoci a my pak ležíme doma v posteli a musíme konkrétní nemoc překonat.

Naše tělo má naštěstí imunitní systém, každý má jiný, někdo větší, někdo menší. Ovšem někdy k překonání bakterií a nemocí nestačí jen imunní systém. Pokud je náš imunní systém poškozen nebo nestačí na danou nemoc, colostrum totiž zvyšuje imunitu každého člověka a pomocí něj se můžeme dočkat dřívějšího uzdravení. A nyní k věci.

Colostrum je něco jako mateřské mléko pro miminko. Například narodí se dítě matce a bylo po celou dobu v jejím bříšku chráněno jejím imunitním systémem, ovšem po narození potřebuje imunitu rychle získat a to například pomocí kolostru. Ovšem kolostrum se hodí i pro dospělé jedince, ne jen pro dítě nebo mladší generaci. A z čeho se kolostrum skládá? Složení je takřka shodné s dobytčím kolostrem. Nejvíce to ovlivňuje prostředí, ve kterém se lidé a dobytek objevují. Nejdůležitějším faktorem je však kvalita zpracování. Musí se zde zachovat citlivější látky. O výzkumu, účinkách, použití a složení colostra Vás samozřejmě budeme informovat.

Sdílet článek