Neschází vám vitamíny na ruce?

Jistě chcete mít krásné ruce, plné života, které by byly jemné a vyživené. Pokud máte problémy se svými rukami i nehty, zde je pro vás pár tipů a rad, jak tuto situaci zlepšit. Uklízejte především s rukavicemi, aby vaše ruce se zbytečně nevysušily a nepopraskaly. V obchodě si kupujte hlavně jemná mýdla, která mají malý obsah pH. Pokožku na rukou také vysušuje příliš horká voda. Proto používejte raději na ruce vlažnou vodu. Po umytí rukou je vhodné nanést krém. Používání krému na ruce by pro vás mělo být samozřejmostí a doporučuje se používat krém minimálně čtyřikrát denně.

Výživa

Pokud se vám zdá, že vaše nehty nerostou tak rychle jak byste chtěli nebo se hodně často zlomí nebo třepí a jsou křehké, je to většinou způsobeno tím, že máte něčeho nedostatek. Doporučujeme změnit životní styl na zdravější s dostatkem potřebných a zdravých látek, jako je například konopné semínko, které je bohaté na takové potřebné látky jako jsou hořčík, vápník, železo nebo zinek.

Tyto látky příznivě působí na zdraví jak nehtů, tak i třeba vlasů nebo pleti. Obohaťte svou stravu také o potřebné vitamíny, kterými jsou například vitamin C, nebo vitamin B. Zpevnit nehty můžete také pomocí bezbarvých laků, které jsou výživné. Tyto laky si vždy nalakujte na nehty před tím, než na ně nanesete barevný lak. Díky tomu vaše nehty nezačnou nepřirozeně žloutnout.  Vhodné je také používat vyživující olej na nehty. A kůžičku kolem nehtů byste nikdy neměli stříhat.

Sdílet článek