Jak se zbavit studených nohou

I když třete ruce o sebe, nemůžete se zahřát a máte je stejně jako nohy studené? V následujícím článku vám řekneme pár tipů, jak se toho problému se studenými rukami i nohami zbavit.

Trénink

Zkoušejte chodit do místnosti, kde je ideální teplota a položte ruce do misky se studenou vodou na chvilku. Po té přejděte do prostoru, kde je větší zima, třeba do sklepa a naopak položte ruce do misky s horkou vodou na pár minut.

Cvičte

Zkuste rychleji švihat rukama do stran nebo je třít o sebe. Cvičení celkově vás pozitivně naladí a je účinné i na hubnutí, což vás jistě potěší.

Potraviny

Omezte příjem látek, které způsobí, že vám je ještě větší zima. Takové potraviny obsahují například nikotin. Ten totiž stahuje cévy a navíc se v nich ukládá povlak. Také se vyhýbejte kofeinu. Spíše naopak jezte zdravé potraviny, které příznivě svědčí vašemu tělu, kráse vaší pokožky, nehtů, či vlasů. Výbornou látkou je colagen, který například příznivě působí na celkové zdraví pokožky, vlasů i nehtů.

Naložte se do vany 

Výborně prokrví vaše tělo zázvorová koupel. Jak na to? Nasypejte do vany lžičku zázvoru, který je namletý. Pobyt v této koupeli se doporučuje v délce kolem 15 min. a to v horké vodě. Tělo po koupeli jemně masírujte kartáčem či froté ručníkem.

Jaké ponožky

Váš oběh krve může zpomalovat více věcí, které si možná ani nemusíte uvědomit. Jde třeba o hodně uplé punčocháče, ponožky nebo těsné džíny. Ponožky nebo punčocháče z nylonu právě brání tvorbě tepla v kůži rukou a nohou.

Sdílet článek