Jak snadno nalakovat nehty

Jistě se shodneme na tom, že upravené ruce jsou vizitkou každé pravé dámy. Velkou roli hrají krásné nehty, a to nejen pro pochvalné pohledy okolí, ale také pro náš dobrý pocit. Samozřejmostí je péče o nehty v takové kvalitě, aby byly zdravé a nepoškozené. Jen na takových nehtech se dobře vyjímá jakýkoliv lak nebo zdobení. Upravené ruce snesou nehty v délce i tvaru podle vašeho výběru, také barvu můžete nosit bez omezení. Určitě vám také nepřijde příliš estetické nanést sytě rudý lak na nehty ulámané a se záděrami. Oprýskaný loupající se lak nebo viditelné vrstvy působí přímo ohavně.
Lak má půvab vašich rukou zdůraznit, nikoliv upoutat pohled na jejich nedostatky.
K tomu, aby nehty s lakem krásně vypadaly a lak navíc perfektně držel, je třeba dodržet několik pravidel. Vypadá to možná složitě, ale po chvíli praxe vám vše půjde raz dva.
Základem je precizní odstranění starého laku. Ruce si pro jistotu umyjte mýdlem, aby nebyly ani trochu masné. Musíte je také pořádně vysušit. Přípravu pro samotný barevný lak děláme pomocí podkladové vrstvy laku. Ten nanášíme v jedné až dvou vrstvách – u různých značek se to liší. Nespěcháme, necháme zaschnout. Poté v lehké vrstvě naneseme krycí lak ve zvolené barvě. Počkáme, až úplně zaschne a pokračujeme opět další jednou či dvěma vrstvami. Lak nanášíme v tenké vrstvě, jedině tak zajistíme jednolité krásné nalakování. Husté laky schnou samozřejmě déle. Závěrem dokončíme lakování jednou až dvěma vrstvami finálního laku, který chrání a fixuje samotný barevný lak. Odborníci doporučují zvolit rychleschnoucí finální lak, který významně zkrátí dobu úpravy nehtů, navíc díky velmi rychlému schnutí zamezí riziku drobných poškození na laku. Některé finální laky jsou opatřeny i speciální úpravou s vysokým leskem, třpytkami či ochranou proti UV paprskům. Podobně jako poslední vrstva finálního laku působí i speciální přípravky v podobě tekuté nebo sprejové, které opět výrazně zkrátí dobu zasychání. I tak počítejte hloubkové zasychání spíše na hodiny, než na minuty a na své krásně upravené nehty buďte několik desítek minut velmi opatrná.

Sdílet článek